Co leczy olej z konopi? - czyli medyczne zastosowanie specyfiku

zalety oleju z konopiRick Simpson – 66-letni mieszkaniec Nowej Szkocji na wschodzie Kanady – nie ma wątpliwości, że olej z konopi pomaga chorym na raka. Sam odkrył jego lecznicze właściwości w inny sposób, gdy wiele lat temu (w roku 1997) uległ wypadkowi i potrzebował pomocy. Jego zainteresowanie specyfikiem, który mu bardzo pomógł doprowadziło do tego, iż obecnie sam uprawia konopie, by robić z niej zbawienny wywar i rozdawać potrzebującym. Czy olej z konopi rzeczywiście jest tak niezwykły?

Od bardzo dawna prowadzone są licznie badania dotyczące konopi i działania zawartych w niej składników na organizmy żywe. Badania prowadzone na zwierzętach doświadczalnych wykazały, że między innymi olej z konopi przyczynia się do zmniejszenia lub też całkowitego wyleczenia glejaka. Chodzi tu przede wszystkim o zawarte w marihuanie kannabinole. Również pan Simpson wskazuje, że to właśnie ich duża dawka prowadzi do poprawy zdrowia organizmu. Sam wywar nie jest bowiem niebezpieczny dla zdrowia – nikt jeszcze od niego nie umarł. Nawet wielkie dawki nie wywołują żadnych negatywnych konsekwencji, a co ważniejsze organizm stopniowo przyzwyczaja się do produktu i choć zaczynał od niewielkiej jego ilości po pewnym czasie z powodzeniem może stosować dawki o wiele większe – a właśnie one uchodzą za lecznicze, ze względu na dużą ilość kannabinoli.

Dlaczego są one tak skuteczne? Prawdopodobnie chodzi o receptory kannabinoidowe, które obecne są w komórkach wielu tkanek i które odpowiadają najprawdopodobniej za śmierć komórek. Właśnie w ten sposób owe komórki rakowe giną. Jeśli chodzi o olej z konopi, produkowany jest on z nasion, które posiadają od 30 do 35% owego oleju. Tuż po jego zebraniu ma kolor zielonkawy. Później jednakże blednie, wystawiony na działanie słońca i staje się niemal całkowicie przezroczysty. Zawiera kwasy jednonienasycone oraz liczne kwasy wielonienasycone – także te pozytywnie działające na nasze zdrowie, jak kwasy omega-3, czy omega-6.

na co pomaga olej z konopiZwolenników przybywa – przybywa bowiem ciągle samych wyleczonych. Zwiększa się również ilość chorób, jakie przy pomocy owego oleju można wyleczyć lub jakim można zapobiec. Między innymi chodzi tu o reumatyzm, miażdżycę, nadciśnienie, stwardnienie rozsiane, czy atopowe zapalenie skóry. Można nim smarować także odleżyny, rany i oparzenia. Jak stosować specyfik? Można go dodawać do potraw (ale zimnych, jak na przykład sałatki!) lub też zażywać jedną łyżkę raz, albo dwa razy dziennie.