Czy mogę mieć kartę medycznej marihuany w więcej niż jednym stanie?

Czy mogę mieć kartę medycznej marihuany w więcej niż jednym stanie?

Posted by Marihuana Doctors on 10/31/2017 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 2 lipca 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych obowiązują prawa stanowe, które zgrabnie dzielą ustawodawstwo na poszczególne obszary, rzeczywistość nie jest tak prosta. Jeśli mieszkasz w pobliżu granicy stanu lub w mniejszym stanie, możesz regularnie wyjeżdżać do pobliskiego stanu. Może też być tak, że właśnie przeprowadziłeś się do nowego stanu i musisz przestrzegać nowych przepisów.

Ponieważ marihuana jest zalegalizowana tylko w ustawodawstwie niektórych stanów, a nie w prawie federalnym, to, co można z nią zrobić, zależy od stanu, w którym się znajdujesz. Ponieważ 29 stanów i Waszyngton zezwalają na stosowanie medycznej marihuany, masz wiele przepisów, przez które musisz przebrnąć.

Co więc powinieneś zrobić, jeśli jesteś pacjentem z medyczną marihuaną podróżującym między stanami? Czy powinieneś wyrobić sobie inną kartę marihuany, aby móc otrzymywać leki w wielu stanach? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie masz możliwości.

Czy mogę mieć kartę marihuany w wielu stanach?

To zależy od tego, czy zamierzasz używać tej samej karty w różnych stanach, czy też wyrobić sobie kartę dla każdego stanu. Niektóre stany akceptują karty z medyczną marihuaną spoza stanów w celu zakupu leków i/lub posiadania przy sobie marihuany. Ale jeśli chcesz uzyskać karty z wielu stanów, w większości przypadków nie masz szczęścia.

Aby zapisać się do programu medycznej marihuany w dowolnym stanie, musisz udowodnić, że mieszkasz w tym stanie. Niektóre stany nawet nie uznają dokumentów tożsamości spoza stanu w swoich wnioskach, a te, które uznają, zazwyczaj wymagają dostarczenia innego dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. Mieszkańcy innego stanu nie mogą ubiegać się o kartę medycznej marihuany. Na Florydzie nie ma takiej tendencji, ponieważ nawet osoby posiadające prawo jazdy spoza stanu mogą ubiegać się o kartę w niepełnym wymiarze godzin.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest wyrobić sobie nową kartę medycznej marihuany po przeprowadzce, jeśli jest to możliwe. Jeśli kupujesz i używasz trawki w stanie, który akceptuje karty marihuany spoza stanu, możesz przez jakiś czas używać swojego starego dowodu tożsamości, ale w końcu straci on ważność. Niektóre programy stanowe wymagają trochę czasu, więc im wcześniej złożysz wniosek, tym lepiej.

Jednak to, że nie możesz mieć karty marihuanowej z więcej niż jednego stanu, nie oznacza, że nie możesz kupować i używać marihuany. Niektóre stany przyjazne marihuanie mają prawo, które pozwala odwiedzającym na leczenie się marihuaną podczas pobytu.

Stany, które akceptują karty spoza stanów

Niektóre stany zezwalają aptekom i urzędnikom na akceptowanie kart z medyczną marihuaną z innego stanu. Pomaga to turystom i innym odwiedzającym leczyć się w czasie podróży. Jeśli zdarzy ci się zapomnieć zioła lub skończą ci się leki, kiedy jesteś w stanie, który zezwala na zakup, możesz kupić więcej.

Następujące stany zezwalają na zakup i używanie kart pozastanowych do zakupu marihuany:

    Arizona: Stan Arizona zezwala osobom posiadającym kartę marihuany na posiadanie i używanie medycznej marihuany. Nie pozwala im jednak na zakup leków z marihuany w arizońskich punktach sprzedaży. Możesz więc przywieźć ze sobą do dwóch i pół uncji marihuany, ale nie możesz kupić dodatkowych. Hawaje: Od 1 stycznia 2018 r. licencjonowani pacjenci z innego stanu mogą kupować i stosować leki na bazie konopi indyjskich na Hawajach. Ponieważ wnoszenie leków do samolotu może być stresujące, Hawaje mogą Ci w tym pomóc. Należy pamiętać, aby nie przewozić więcej niż cztery uncje w okresie 15 dni lub osiem uncji w okresie 30 dni. Maine: W stanie Maine pacjenci odwiedzający traktowani są tak samo jak pacjenci mieszkający w tym stanie, jeśli mają przy sobie odpowiednią dokumentację. Osoby odwiedzające muszą posiadać formularz wypełniony przez lekarza w Maine, zaświadczenie o stosowaniu marihuany oraz dokument tożsamości ze zdjęciem. Po uzyskaniu tych dokumentów można używać, posiadać i kupować medyczną marihuanę. Michigan: Stan Michigan akceptuje karty z medyczną marihuaną spoza stanu tak samo, jak karty z Michigan. Przepisy dotyczące marihuany są jednak bardziej restrykcyjne niż w większości stanów, dlatego przed przywiezieniem leków należy dokładnie zapoznać się z zasadami obowiązującymi w tym stanie. Nevada: Jako stan rekreacyjny, Nevada zezwala na sprzedaż marihuany osobom, które ukończyły 21 lat. Jeśli jednak potrzebujesz karty, aby kupić określone rodzaje leków, możesz jej użyć, jeśli pochodzisz ze stanu, który chroni pacjentów przed odpowiedzialnością karną. New Hampshire: Możesz przywieźć swoje lekarstwa ze sobą, kiedy odwiedzasz New Hampshire, ale nie możesz ich kupić w lokalnej dyspenserii. Upewnij się, że cierpisz na chorobę kwalifikującą się zgodnie z prawem stanu New Hampshire. New Hampshire zezwala pacjentom na posiadanie przy sobie do dwóch uncji marihuany na raz. Pensylwania: W chwili pisania tego artykułu, program medycznej marihuany w Pensylwanii wciąż się rozwija. W trakcie prac nad nim, opiekunowie w Pensylwanii mogą sprowadzać leki z marihuaną z innego stanu dla osób niepełnoletnich poniżej 18 roku życia. Muszą oni uzyskać lek legalnie w stanie, z którego pochodzi. Rhode Island: Rhode Island pozwoli Ci na posiadanie do 2,5 uncji marihuany, jeśli posiadasz kartę pozastanową. Nie możesz jednak kupić marihuany w punktach sprzedaży na terenie Rhode Island.

Stany, w których możesz kupić marihuanę rekreacyjnie

Jeśli myślisz o odwiedzeniu stanu, który nie został wymieniony na poprzedniej liście, wciąż masz szansę. Osiem stanów zezwala na rekreacyjne używanie marihuany, co oznacza, że każdy, kto ukończył 21 lat, może ją kupić.

Różnice między marihuaną rekreacyjną a medyczną różnią się w zależności od stanu, ale zazwyczaj obejmują kilka czynników. Pacjenci uprawiający medyczną marihuanę często mają dostęp do zwolnień z podatków od sprzedaży zakupionej marihuany oraz do silniejszych leków. Wpisanie się do rejestru pozwala także urzędnikom stanowym na zbieranie nieinwazyjnych danych o stosowaniu medycznej marihuany.

Jeśli więc nie przeszkadza Ci brak tych korzyści, marihuana rekreacyjna powinna działać dla Ciebie tak samo dobrze jak medyczna. Sprawdź, gdzie możesz kupić marihuanę bez karty medycznej:

    Alaska: Jeśli chcesz uciec od reszty kraju, Alaska zezwala na rekreacyjne używanie marihuany. Upewnij się, że masz przy sobie mniej niż uncję - za posiadanie większej ilości grozi wysoka grzywna. Kalifornia: Jeśli chcesz się leczyć w Kalifornii, wybrałeś świetny stan, aby kupić marihuanę bez konieczności posiadania identyfikatora medycznego. Kalifornia była pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę i jest pionierem w tej branży. Kolorado: Kolorado było jednym z pierwszych stanów, które wprowadziły prawo dotyczące marihuany rekreacyjnej. Nie zezwalają one jednak na jej używanie w miejscach publicznych, a wiele hoteli zakazuje jej używania. Jeśli chcesz używać marihuany w Kolorado, upewnij się, że sprawdzisz zasady obowiązujące w miejscu, w którym planujesz się zatrzymać. Nevada: Turyści i odwiedzający mogą używać marihuany w Nevadzie w miejscach prywatnych. Podwórka i werandy są uznawane za prywatne, więc jeśli odwiedzasz znajomych, możesz używać tych części ich domu do celów leczniczych. Oregon: Oregon zezwala miastom i hrabstwom na ustanawianie przepisów dotyczących marihuany. Dyspensaria znajdują się głównie w zachodniej części stanu, gdzie jest więcej miast. W miejscach publicznych można posiadać maksymalnie uncję. Waszyngton: Mimo surowych przepisów dotyczących marihuany, Waszyngton zezwala dorosłym na zakup marihuany do celów rekreacyjnych. Możesz posiadać tylko jedną uncję na własny użytek - nie możesz nosić przy sobie lekarstw.

Więcej informacji na temat używania marihuany poza stanem

Pamiętaj, że prawo dotyczące marihuany często się zmienia, więc od czasu do czasu sprawdzaj aktualne przepisy. Więcej szczegółów na temat przepisów obowiązujących w danym stanie może udzielić ci licencjonowany lekarz lub sprzedawca marihuany.