Jak podawać pacjentom olej z konopi?

dawkowanie oleju z konopiWbrew obiegowym opiniom, olej konopny może być stosowany także wówczas, gdy w grę wchodzi leczenie dzieci oraz osób starszych. Nie wymaga to przy tym aż tak dużego zaangażowania, jak jest o tym przekonanych wiele osób. Najważniejszym zadaniem, jakie czeka pacjentów jest przygotowanie oleju w odpowiednich proporcjach tak, aby organizm mógł przyzwyczaić się do tego leku. W pierwszej fazie leczenia olej konopny powinien być zatem zmieszany z organicznym olejem kokosowym z pierwszego tłoczenia w proporcjach 1 do 20 gramów.

Jeszcze przed zmieszaniem olej kokosowy powinien zostać przygotowany w odpowiedni sposób, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zatem jego podgrzanie. Najlepiej czynność tę wykonywać korzystając jedynie z niewielkiego ognia, na większym bowiem mogłoby dojść do stopienia się oleju. Gdy olej kokosowy znajduje się już w stanie płynnym, można przystąpić do wciągania go do przygotowanych w tym celu strzykawek doustnych. Najlepiej użyć tych o pojemności 10 mililitrów, łatwiej bowiem zachować dzięki temu właściwe proporcje, na których powinno nam zależeć w szczególny sposób podczas mieszania obu specyfików. Olej kokosowy oraz sprzedawany w strzykawkach doustnych olej konopny powinny zostać wyciśnięte do małego słoika konserwowego stojącego w garnku z wodą. Nasycenie mieszanki olejów można przyspieszyć mieszając oba składniki, o zakończeniu procesu poinformuje nas przy tym jasnozielony kolor, który uzyska roztwór. Teraz należy już tylko wcisnąć uzyskaną mieszaninę do strzykawki doustnej, a następnie podawać ją pacjentom.

ile przyjmować oleju z konopiNajlepiej rozpocząć od serwowania 1 grama substancji dwa razy dziennie, najlepiej przy tym, jeśli jedną dawkę podaje się rano, a jedną wieczorem. Tu warto pamiętać, że podawana w ten sposób dawka wynosząca 0,1 grama oleju konopnego jest dawką wyjściową, a nie ostateczną i zalecane jest jej sukcesywne zwiększanie. Najczęściej odbywa się ono raz na tydzień, gdy jednak dostrzegamy, że organizm jest już gotowy na przyjęcie większej dawki, możemy zdecydować się na taki krok wcześniej. Nie musimy przy tym mieszać oleju konopnego wyłącznie z olejem kokosowym, równie dobry może być bowiem olej powstały z pestek słonecznika, a nawet oliwa z oliwek. Nie zaleca się jedynie stosowania olejów pochodzenia roślinnego takich, jak olej sojowy lub rzepakowy, zachodzi bowiem spore ryzyko, że pochodzą one z upraw modyfikowanych genetycznie. Warto też pamiętać, że olej jest substancją dość gęsta, co może utrudniać jego wyciśnięcie z tuby.