Marihuana rekreacyjna a marihuana medyczna

Marihuana rekreacyjna a marihuana medyczna

Posted by Marihuana Doctors on 06/28/2019 in Medyczna Marihuana

Aktualizacja 21 stycznia 2020 r. Treść medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wielu pacjentów medycznej marihuany i dyspenserów ma wątpliwości co do marihuany rekreacyjnej. Zrozumiałe jest, że pacjenci uzależnieni od medycznej marihuany, którzy chcą zachować zdrowie, powinni być zaniepokojeni, że ich "źródło leków" jest zagrożone. Nie powinni się martwić.

Dlaczego medyczna marihuana potrzebuje rynku rekreacyjnego

Obecnie sektor medycznej marihuany ma się bardzo dobrze. Istniejący system pozwala chorym ludziom uzyskać dostęp do marihuany ratującej życie.

Niektórzy twierdzą jednak, że branża medycznej marihuany od 20 lat korzysta z monopolu na konopie indyjskie. Bez żadnej konkurencji ze strony "legalnego rynku" firmy te mogły jedynie zaspokajać bieżący popyt na marihuanę, nie martwiąc się o rozwój lepszych odmian, bardziej wyrafinowane techniki, kontrolę jakości itd.

Wraz z pojawieniem się marihuany rekreacyjnej, która umożliwia ludziom dostęp do marihuany w taki sam sposób, w jaki miałby go każdy pacjent, pojawia się problem dla niektórych firm, które czerpały korzyści z monopolu na marihuanę medyczną. Teraz nagle sklep z marihuaną rekreacyjną może zaoferować pacjentowi ten sam produkt, co punkt sprzedaży marihuany medycznej, co oznacza, że pojawia się konkurencja. Wraz z konkurencją pojawiają się innowacje, co może być korzystne dla konsumentów.

Firmy, które przetrwają przejście od marihuany medycznej do rekreacyjnej, będą tymi, które będą przekraczać granice w badaniach nad konopiami indyjskimi i opracowywaniu produktów. Dla pacjentów z konopiami indyjskimi to dobra wiadomość. Oznacza to, że pewnego dnia będziesz mógł zażywać leki na bazie konopi indyjskich stworzone specjalnie z myślą o Twoich dolegliwościach.

Designerskie odmiany marihuany

Już teraz widzimy, jak niektórzy hodowcy podchwytują ten trend, a z czasem może się okazać, że hodowcy zajmujący się uprawą konopi medycznych będą tworzyć unikalne genetyki marihuany do leczenia wielu schorzeń i chorób. Odmiany takie jak Charlotte's Web mogą stać się powszechne w niedalekiej przyszłości, a nawet w szybszym tempie, gdy kolejne kraje zaczną legalizować marihuanę do celów rekreacyjnych.

Naukowcy twierdzą, że marihuana może pomóc w leczeniu ponad 100 schorzeń, ale nie jesteśmy do końca pewni, jak dokładnie działa. Po wprowadzeniu marihuany do użytku rekreacyjnego, osoby zajmujące się marihuaną medyczną będą musiały skupić się na właściwościach leczniczych rośliny, a nie tylko na jej sprzedaży.